" ABBA - mängu nimi " - Andrew Oldham, Tony Calder, Colin Irwin

Elulood, memuaarid

MÜÜDUD

 
Agnetha, Benny, Björn ja Anni-Frid said maailmas tuntuks oma pentsiku triumfiga 1974. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel, tungides seeläbi ennenägematu rahvusvahelise edu keerisesse ja olles sellisena võrreldavad vaid The Beatlesiga. Ometi on neid just süüdistatud ülemäära täiuslike poplaulude ja naeruväärsete sporditrikood meenutavate polüesterkostüümide pärast.
20. sajandi parimad laululoojad. Sedavõrd intrigeerivalt iseloomustavad ABBAt Andrew Oldham ja Tony Calder, algupärase rock’n’rolli pahad poisid, kes jutustavad salvavalt teravmeelses stiilis maailma kuulsaimate rootslaste ebatavalise loo.
Sellised ansamblid nagu Erasure ja Björn Again hoiavad ABBA fenomeni jõudsalt elus ning geiklubid mängivad lakkamatult nende plaate. Calder, Oldham ja nende sulesepast kompanjon Colin Irwin hindavad ABBA muusika ümber ja avavad esmakordselt nende särava tähelennu tausta. See raamat purustab paljud mahedad ABBA-müüdid ning jutustab südamevalust, mis kaasnes abielude kokkuvarisemisega poolel teel; tüdrukute pidevast vihavaenust ning kibedatest lahkhelidest, mis tekkisid kauaaegse mänedžeri Stig Andersoniga; finantsvaidlustest ning pingetest, mis viisid lõpuks laialiminekuni. Kõik see toimus samal ajal näiliselt vaevatu sajandi menukaimate poplaulude loomisega.
Andrew Oldham ja Tony Calder on tuntuks teinud ja suunanud ka selliseid rokilegende nagu Rolling Stones, Marianne Faithfull, The Small Faces, Eddy Grant, The Bay City Rollers ja Jive Bunny, kasutades unikaalseid muusikatööstuse-kogemusi loomaks haruldast ja omanäolist sissevaadet ühe meie sajandi suurima popfantaasia vormimisse. Koos veel ühe suure fänni, ajakirjanik Colin Irwiniga püüavad nad asetada ABBA tema väljateenitud kohale kõigi aegade suurimate staaride hulgas. 

 

Inglise keelest tõlkinud Lii Tõnismann.