"12 trummarit" Diana Deverell

Väliskirjandus

Hind:5.00EUR

 

Robert Ludlumi ja Helen MacInnesi stiilis tempokas põnevik, kaelamurdev võidujooks ajaga, et peatada lennukite vastu suunatud terrorilainet. Diana Deverell läheb aktuaalse terrorismi teemat käsitlevate ajaleheartiklite ealkirjade taha ning annab lugejale võimaluse vütta osa hingematvast rahvusvahelisest tagaajamisest, kus saatanliku terroristi ja tema kohutava plaani teel seisab üksainus naine.
Ameerika välisteenistuse ametnik Casey Collins leiab end keset piinavat teadmatust, kui Inglismaalt New Yorki suundunud lennuk õhku lastakse. Kartes, et tema armastatu, Poola päritolu Taani luureteenistuse agent Stefan Krajewski hukkus teiseks Lockerbie'ks kutsutud lennuõnnetuses, lendab Casey tõe väljaselgitamiseks Euroopasse.
Ent sündmuste käigus muutub Casey ise terrorismis ja lennuki õhkulaskmises kahtlustatavaks. Ameerika Ühendriikide välisministeerium suhtub temasse umbusuga, FJB ajab teda taga, Interpol on ta tagaotsitavaks kuulutanud - Casey'st on saanud tagaaetav, kelle ainsaks lootuseks on rühm väljaspool seadusi tegutsevaid vilunud agente. Mässituna armastusse, eluohtlikusse ülesandesse, tunneb Casey mitmekihilist pettusevõrku enda ümber tihenevat. Ta on sunnitud lootma inimestele, keda ta ei tunne ega usalda ning kes kõik võivad tema elu oma isiklike eesmärkide nimel ohvriks tuua.

 

Inglise keelest tõlkinud Sigrid Fialka.

Kaanekujundus Agne Sildre.