" Saialillesuvi " - Kaljo Mandre

Meditsiin, tervishoid

Hind:7.50EUR

Õppinud apteekri pika elu jooksul kogutud teadmised ravimtaimedest.

 

Olen varasest noorusest alates tundnud huvi ravimtaimede vastu. Kogu oma pika elu olen talletanud kogemusi taimedega ja ka teiste loodusandidega ravimise kohta. Nüüd tahaksin neid jagada ka teiega, lugupeetud rännukaaslased. 

Mulle kui vanale apteekrile on ammu selge, et vajame rohkem looduslähedust. Emake maa annab meile mitte ainult toitu, vaid ka tervist. Olen isiklikult kogenud ja usun, et loodusannid on asendamatud. Vaja on ainult neid tunda, õigel ajal ja õigest kohast koguda, nõuetekohaselt kuivatada, säilitada ja vajaduse korral ravim õigesti valmistada ning tarvitada. 
Ja veel üks väga eluline tähelepanek – ilma usuta ei maksa looduselt abi loota ega otsida. 
Käesolev raamat sai teoks tänu paljude inimeste soovile, et ma veel kord räägiksin loodusravist. Nii olen ma varem ilmunud «Koduapteeki» täiendanud uute kogemuste põhjal ja tutvustanud ravimtaimede kogumist aastaaegade järgi. 
Sajandi lõpp paneb mind eriti muretsema, sest paljud eluohtlikud haigused, mis peamiselt on tingitud meie närvisüsteemist, pole mitte vähenenud, pigem vastupidi. 
Paljud enam kasutatavad ravimid on kahjuliku kõrvaltoimega, mõjudes halvasti kas siis maole, maksale, vereloomele või närvisüsteemile. 
Tuleks rohkem hakata tegelema haiguste ennetamisega ja viivitamatult pöörduda ohutu loodusravi poole. 
Usun kindlalt, et pole haigust, mida ei võiks looduslike vahenditega ravida. 
Autor