"Mäng mõrvaga" - Ngaio Marsh

Väliskirjandus

MÜÜDUD

Ümbertrükk OÜ «Loodus» 1940. a väljaandest (Kriminaalromaan nr 840). Ngaio Marshi (1895-1982) kriminaalromaanide tegevus hargneb autorile hästi tuntud miljöös, milleks on Londoni kõrgseltskond, näitlejate ringkond, Uus-Meremaa eluolu ja ka kunstisfäärid. 

«Inspektor pidas Etheli tunnistust, et ta oli näinud Nigelit oma toas, kui kustusid tuled, küllaldaseks süütuse tõendiks. Siiski uuris ta tuba hoolega. 
Voodi kõrval laual lebas raamat. Kahe sigareti otsad olid tuhatoosis. Lähemalt uurides selgus, et need olid viimased sigaretid, mis jäid karpi kell seitse kolmkümmend eelmisel õhtul. Ethel, taas kutsutud, kordas, et ta oli näinud karpi tühjana ja mr. Bathgate'i suitsetamas viimast sigaretti, kui oli käinud tema toas mõrvaõhtul. Mr. Bathgate'i enda sigaretid olid odavamat sorti. 
«Langeb välja mr. Bathgate,» pomises detektiiv enesele. «Ta ei saanud suitsetada kaht sigaretti, teostada mõrva ja rääkida toaneitsiga – kõik samal ajal, umbes kümne või kaheteistkümne minuti jooksul.» Ta oli just jõudnud sellele otsusele, kui avanes uks ja sisse astus Nigel ise.» 

 

Sari: Kriminaalromaani kullafond.