"Mööduv hiilgus" Reay Tannahill

Väliskirjandus

Hind:8.00EUR

Romaani tegevus algab kuninganna Victoria matustega, ning järgmise 50 aasta jooksul, mida raamat vaatleb, möödub nii Briti impeeriumi hiilgus kui ka Brittonite laevaehituskompanii kõrgaeg.

Muutuva ühiskonna taustal on kujutatud Brittonite pereliikmeid, nende rivaalitsemist, võite ja kaotusi ning Matthew Brittoni ja Jenny Jardine'i keerulist armastuslugu. 

Reay Tannahill on hariduselt ajaloolane, kes on täiendanud end veel sotsiaalteaduste alal. Pärast ülikooli lõpetamist pidas ta mitut ametit, oli ajalehereporter, raamatukujundaja, reklaamiagentuuri töötaja jmt., kuni tal paluti kirjutada tekst 19. sajandi alguse Inglismaad käsitlevale illustreeritud väljaandele. 

Sellest alates on Reay Tannahill kirjutanud mitu edukat ajalooraamatut, ühendades neis oma peamised huvid: kunsti ja ajaloo. 

Olles tegelenud kaksteist aastat uurimistööga ja kirjutamisega, tundis Tannahill vajadust muutuste järele ning avaldas 1984. aastal oma esimese romaani «Tume ja kauge kallas», mis sai otsekohe bestselleriks. Edu on saatnud ka tema järgmisi romaane, ning viimase raamatuga Mary Stuartist on ta püüdnud siduda ajalugu romaanile omase haarava jutustamisstiiliga.

 

Varraku ajaviiteromaan