" Tööõpetus IV-VIII kl. - õmblemine ja konstrueerimine " - Ella Alliksoo, Liia Laanpere

Käsitöö, õmblemine

Hind:3.50EUR

 
Käesolev õpik on mõeldud IV–VIII klassi õpilastele programmikohaste õmblemis- ja konstrueerimisalaste teadmiste ning oskuste omandamiseks.
IV klassi osas juhitakse tähelepanu sobivate töövahendite valikule, nende otstarbekale ja ohutule käsitsemisele. Õpitakse õmblema lihtsamaid palistusääri.
V klassis tehakse algust konstrueerimisega, õpitakse tundma konstrueerimisel kasutatavaid töövahendeid ja jooni. Õmblemise tehnoloogiast õpitakse põlle tegemisel vajaminevaid töövõtteid, õmmeldakse poolpõll.
VI klassis valmistatakse öö- või voodipesu, nende valmistamise käigus õpitakse vajalikke konstrueerimis-, tehnoloogia- ja kaunistusvõtteid.
VII klassi praktiliseks tööks on kittelpõll või kittelkleit. Õpikus tutvustatakse suuruse numbreid ja kasve ning antakse juhiseid ajakirjast võetud lõigetest oma mõõdule vastava lõike tegemiseks. Seni omandatud tehnoloogiale õpitakse lisaks erinevate kaelakaarte, taskute ja lühikese varruka valmistamist.
VIII klassis õpitakse konstrueerima seeliku, pluusi ja pika varruka põhilõiget ning ajakirjast võetud lõigete kohandamist oma mõõdule. Õmblemise tehnoloogiasse tuleb täiendust mitmesuguste kraede ja pikkade varrukate valmistamise näol.