"Kümme väikest neegrit" Agatha Cristie

Väliskirjandus

Hind:5.00EUR

"Kümme väikest neegrit" (hilisem "Ja ei jäänud teda ka") on Agatha Christie 1939. aastal ilmunud kriminaalromaan. Raamatu sündmustik ja olustik on inspireeritud väikesest Burghi saarest (South Hams, Devoni krahvkonnas Edela-Inglismaal).

Salapärane U. N. Owen kutsus Neegrisaarele (Varrak, 1994 ; alates 2008. aastast Sõdurisaar), oma majja kümme pealtnäha üksteist mitte tundvat külalist. Peagi algavad salapärased mõrvad, mis meenutavad kahtlaselt tuntud laulusalmi ridu.

Teos avaldati Suurbritannias pealkirjaga "Ten Little Niggers". Nimetus on pärit samanimelise lastelaulu pealkirjast. Poliitilise korrektsuse huvides kandis Ameerika Ühendriikides jaanuaris 1940 väljaantud raamat pealkirja "And Then There Were None". (Ja ei jäänud teda ka, sõna-sõnalt Ja siis ei olnud ühtki), mis pärines luuletuse viimasest lausest. Samas on kasutatud ka nimetust Ten Little Indians ("Kümme väikest indiaanlast"). Eestis muudeti pärijate ehk Agatha Christie Ldt. soovil raamatu pealkirja ja 2008. aastal välja antud teos kandis nime "Ja ei jäänud teda ka". Kümme neegrit on Agatha Christie müüduim teos ning müüduim kriminaalromaan üldse. Seda on ostetud üle 100 miljoni eksemplari. Kõigi aegade raamatumüügiedetabelis on see 7. kohal.